Reklama

Calineczka na deskach łomżyńskiego teatru- VIDEO

10/03/2013 06:38

- Początkowo zrealizowanie Calineczki Hansa Christiana Andersena w teatrze, wydawało nam się karkołomnym zadaniem- przyznaje Jarosław Antoniu, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży. - To baśń pełna wątków onirycznych, innych proporcji świata... Jak to pokazać w teatrze lalkowym?- dzieli się trudnościami. Sceniczna premiera baśni- sześćdziesiąta w historii łomżyńskiego teatru- odbędzie się w niedzielę.

Baśń o Calineczce- dziewczynce zrodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę, maleńkiej tak, że mieściła się w skorupce orzecha- zna chyba każdy. W wydanej w 1835 roku opowieści Andersen przemyca ważne prawdy o życiu, wolności wyboru i prawdziwej miłości. W łomżyńskiej inscenizacji baśń została pogłębiona o sens humanistyczny i egzystencjalny. To retrospektywna opowieść o sile miłości i przyjaźni.

- W marionetkowej scence obejrzeć można zaczarowany świat pełen elfów, zwierząt, dobrych duchów, ludzkich charakterów, magii. Przedstawienie jest również próbą poszukiwania świata wartości, szacunku, tolerancji, akceptacji wśród innych- opowiada dyrektor łomżyńskiego teatru.

Reklama

Scenografię do sztuki zaprojektowała Halina Zalewska-Słobodzianek, muzykę skomponował Michał Wróblewski. W spektaklu zobaczymy siedmioro aktorów: Elizę Mieleszkiewicz, Beatę Antoniuk, Marzannę Gawrych, Bogumiłę Wierzchowską-Gosk, Marcina Dąbrowskiego, Marka Janika oraz Krzysztofa Zemło.

Premiera "Calineczki" na deskach Teatru Lalki i Aktora została zaplanowana na niedzielę. Pierwszy spektakl jest jednak zamknięty. W regularnym repertuarze przedstawienie pojawi się od 12. marca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości