15 czerwca rozpoczął się drugi nabór do projektu "Regionalne Innowacje Społeczne - Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego"
To projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, skierowany do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
- Kwalifikują się osoby, które są niepełnosprawne, także długotrwale, nie posiadają zatrudnienia. W ramach projektu oferujemy szerokie spektrum kursów kwalifikacyjnych, możliwość skorzystania z doradcy kariery, również jest bardzo dużo innych elementów, które pozwalają tym osobom powrócić na rynek pracy - mówi Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży
.Reklama- Do projektu zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Łomży, którzy są pod opieką MOPS-u. Projekt jest kierowany do osób z problemami. My jesteśmy po to, żeby pomóc ludziom te problemy rozwiązywać - mówi z kolei Magdalena Mrozek, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Łomży.
W ramach trwającego obecnie naboru, z projektu skorzystać będzie mogło 60 mieszkańców Łomży. CIS oferuje spotkania z psychologiem, terapeutą, kursy przedsiębiorczości i warsztaty rozwoju osobistego
- Zachęcamy również do udziału we wszelkiego rodzaju aktywnościach, które są organizowane przez Centrum Integracji Społecznej. Organizujemy wyjazdy, wizyty studyjne. Co jeszcze oferujemy dla uczestników naszego projektu? Świadczenie edukacyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, uczestnicy naszego projektu otrzymują również jeden posiłek dziennie, ciepły posiłek, bilety miesięczne na przejazdy po terenie miasta - wylicza Magdalena Mrozek.
Reklama
W pierwszej edycji projektu uczestnicy podzieleni byli na 4 grupy robocze, zajmujące się porządkowaniem terenów zielonych, gastronomią i pracami budowlanymi. W kolejnej edycji grupy mają być w miarę możliwości podzielone zgodnie z zainteresowaniami uczestników.
Dokumenty dotyczące projektu można uzyskać w Centrum Integracji Społecznej i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.