Reklama

Chcesz, by rozliczyła cię firma? Pospiesz się ze złożeniem wniosku

05/01/2011 06:30

Jeszcze przez 5 dni można zgłosić pracodawcy, że chcemy by to on rozliczył za nas w tym roku PIT za zeszły rok. Składając PIT-12 deklarujemy, że chcemy, by wypełnieniem zeznania rocznego zajął się pracodawca. Ten sposób ma jednak sporo wad- m.in. od podatku nie można odliczyć żadnych ulg.

Z możliwości rozliczenia przez pracodawcę mogą skorzystać tylko te osoby, które przez cały rok pracowały u tego samego pracodawcy.

Nie można też korzystać z żadnej ulgi ani odliczeń od podatku. Rozliczając się za pośrednictwem firmy, w której pracujemy, nie możemy też przekazać 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego.

W tym roku rozliczenie za zeszły rok ma być jednak łatwiejsze. Na zeznaniu wypełnianym wspólnie z małżonkiem nie potrzeba będzie już dwóch podpisów, wystarczy tylko jeden - męża lub żony. Nie trzeba też wysyłać do Urzędu Skarbowego papierowego oświadczenia o tym, że zeznanie chemy rozliczyć się przez internet. Teraz wystarczy po prostu sam e-pit.

Reklama

W tym roku czas na złożenie zeznań mamy aż do 2. maja, bo zwyczajowy termin 30. kwietnia wypada w 2011 roku w sobotę.

10. stycznia mija zaś termin poinformowania pracodawcy, że chcemy, by to on w tym roku rozliczył nasz PIT.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości