Reklama

Chętnych więcej niż miejsc. Ośrodek odwykowy potrzebuje pieniędzy na rozbudowę.

31/03/2014 11:29

Na miejsce w Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży w najlepszym razie trzeba poczekać kilka tygodni, w przypadku leczenia przymusowego- czas wydłuża się nawet do kilku miesięcy. Władze ośrodka postanowiły powiększyć budynek, gdzie mieści się oddział. O wsparcie apelują do mieszkańców i władz miasta.

Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży to najpotężniejsza tego typu placówka w regionie. Przez ponad dwadzieścia lat istnienia, przez mury oddziału terapeutycznego przewinęły się dziesiątki tysięcy osób uzależnionych.

W strukturach WOPiTU działa też poradnia dla osób współuzależnionych, prowadzona jest psychoterapia indywidualna i grupowa, oddział dzienny, a od kilku lat ośrodek zajmuje się też pomocą osobom dotkniętym nowoczesnymi formami uzależnień: od internetu, zakupów, hazardu czy seksu.

Reklama

Rocznie w placówce leczy się ok. tysiąca osób dotkniętych alkoholizmem. Na miejsce w ośrodku trzeba czekać od kilku tygodni do nawet dziewięciu miesięcy.

Osób leczonych mogłoby być więcej, jeśli ośrodek udałoby się powiększyć. Na to potrzeba jednak pieniędzy. Władze WOPiTU właśnie zaapelowały o nie do mieszkańców i samorządów.

- Niestety prawo nie pozwala nam być organizacją pożytku publicznego. Podmioty lub osoby prowadzące działalność gospodarczą, przekazaną darowiznę mogą sobie odliczyć. Natomiast samorządy gminne mogą dofinansowywać ośrodek ze środków pozyskanych z opłat za pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zgodnie z Ustawą o wychowaniu w trzeźwości- tłumaczą władze WOPiTU.

Reklama

Numer konta i szczegóły dotyczące wpłat pieniędzy służących na rozwój ośrodka terapeutycznego można znaleźć tu: http://www.wopitu.pl/.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości