W ramach akcji „Ciepło pod kontrolą” pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej sprawdzali dziś obiekt przy ulicy Wiejskiej 11. Budynek wielorodzinny administrowany przez MPGKiM to już kolejny blok, który został poddany badaniu.
- Akcja ma na celu jak najlepiej uświadomić właścicieli o stanie termicznym swoich budynków- wskazał prezes MPEC-u Radosław Żegalski.
Jak podkreślił prezes, akcja niedawno się rozpoczęła i do tej pory objęła kilka budynków. Finalnie MPEC planuje sprawdzić 21 domów jednorodzinnych i 11 wielorodzinnych.
- Te badani są ważne, ponieważ pokazują dokładnie, gdzie budynki wymagają poprawienia termoizolacji oraz dają pogląd dla odbiorcy, czy termoizolacja jest w dobrym stanie, czy gdzieś znajdują się ubytki ciepła- powiedział Kajetan Klimaszewski z MPEC-u, dodając, że właśnie teraz jest najlepszy czas na prowadzenie badań ponieważ w największe mrozy najlepiej badać stan termoizolacji.
Reklama
Dzisiaj w ramach akcji pracownicy MPEC-u sprawdzili obiekt przy Wiejskiej 11, który jest administrowany przez Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.
- Chcemy, aby stan energetyczny był opłacalny dla mieszkańców ponieważ mamy duże zaliczki na centralne ogrzewanie. Są duże koszty ciepła i mamy wiele starych budynków, które mają duże kubatury co wlicza się do zaliczek. Chcemy zrobić ten audyt aby wiedzieć jak możemy zmniejszyć koszty energii, a tym samym zmniejszyć koszty opłat dla mieszkańców- zapowiedział Marek Olbryś, prezes MPGKiM-u.
Reklama
Wskazał on, że program „Ciepło pod kontrolą” dostarczy ważnych informacji co do kierunku przyszłych działań przedsiębiorstwa, tak aby skutecznie remontować i ocieplać budynki, zwiększając energoopłacalność.
Marek Olbryś dodał, że około 20 procent budynków należących do MPGKiM wymaga sprawdzenia i potencjalnych remontów.