O 7 tysięcy metrów kwadratowych ma zwiększyć swoją powierzchnię cmentarz przy ul. Przykoszarowej. Mają powstać alejki i punkt czerpania wody, a na nową część ma prowadzić brama nawiązująca stylistyką do już istniejących.
Na razie nie wiadomo, jak dokładnie nowa część cmentarza ma wyglądać. Ratusz ogłosił właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu i opracowania technicznego obiektu.
Nekropolia rozszerzy się aż o 7 tys. metrów kw.- to działki od strony zachodniej, graniczące z Zespołem Szkół Mechanicznych. Większość powierzchni mają zająć miejsca na groby ziemne, szczególnie pojedyncze.
Między nimi mają zostać wytyczone alejki, powstać dwa punkty czerpania wody i droga dojazdowa w kierunku ul. Przykoszarowej. Na nową część będzie prowadzić brama- taka sama, jak ta, która znajduje się przy zakładzie kamieniarskim.
Wyłoniony wykonawca dokumentacji projektowej będzie musiał też przygotować wniosek do Sanepidu i o wydanie pozwolenia na budowę.
Czas na złożenie ofert w przetargu ogłoszonym właśnie przez Urząd Miasta mija 28. marca.