Reklama

Co może powstać na ul. Senatorskiej?

15/04/2014 05:46

Za ponad milion złotych brutto została wystawiona do sprzedaży działka z budynkiem po dawnym Głównym Urzędzie Statystycznym przy ul. Senatorskiej. Co może powstać na ulicy zdominowanej przez zabudowę mieszkaniową? Nabywcy bardziej będzie opłacało się rozebrać stare budynki, czy zaadaptować je na własne cele?

Cena wywoławcza 700-metrowej działki przy ul. Senatorskiej to 834.200 zł netto- ponad milion złotych brutto.

W tej kwocie ujęty został już biurowiec, w którym niegdyś mieścił się szpital zakaźny i Główny Urząd Statystyczny. To trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 977 metrów kwadratowych. Niestety, jego stan pozostawia wiele do życzenia. Biurowiec powstał w 1905 roku i w tej chwili wymaga całkowitego remontu i termomodernizacji.

Przetargiem objęte są też dwa pozostałe budynki stojące na działce: 33-metrowy garaż i 22-metrowy budynek gospodarczy.

Reklama

Nieruchomość nie jest objęta planem zagospodarowania, ale jest położona w rejonie miasta, w którym dominuje zabudowa mieszkaniowa. Czy to właśnie nowe mieszkania (w niewielkim, trzypiętrowym bloku) mogłyby powstać w budynku z początków XX wieku?

Jeszcze kilka miesięcy temu o przeznaczenie nieruchomości pod mieszkania komunalne apelowała do władz miasta radna Elżbieta Rabczyńska. Budynek nie jest jednak własnością Łomży, lecz Skarbu Państwa i 75 proc. kwoty z jego sprzedaży musi zostać oddana. W miejskiej kasie zostanie tylko jedna czwarta ceny, jaką uda się uzyskać w przetargu.

Reklama

Datę pierwszego przetargu na zbycie działki wraz z zabudowaniami ratusz wyznaczył na 16. czerwca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości