Reklama

Co robić w wakacje? Miasto ma propozycje!

01/07/2014 08:46

Według danych przekazanych przez organizatorów letniego wypoczynku ok. 2300 dzieci i młodzieży z naszego miasta wyjedzie na kolonie, obozy, biwaki. Otwarte formy proponowane przez organizatorów na terenie Łomży stwarzają szansę do różnych, aktywnych form spędzania czasu kilku tysiącom dzieci i młodzieży. Szkoły i placówki oświatowe na terenie Łomży udostępniają młodzieży boiska przyszkolne i place zabaw oraz pracownie informatyczne i multimedialne.

W okresie wakacji czynna jest Miejska Biblioteka Publiczna z wypożyczalnią i czytelnią oraz punktami filialnymi i oddziałem dla Dzieci.   Czynne są: Muzeum Północno – Mazowieckie, Galeria Sztuki Współczesnej i Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Do 31 sierpnia na plażowiczów czeka kąpielisko miejskie przy moście Hubala, a także odkryty basen na terenach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Do dyspozycji pozostają boiska przy szkołach, Orliki, kompleksy sportowo – rekreacyjne „Perspektywa” i przy ul. Konstytucji 3 Maja. W lipcu czynna będzie pływalnia nr 2 przy ul. Wyszyńskiego (w sierpniu przerwa technologiczna), zaś w sierpniu otwarta będzie pływalnia Nr 1 na ul. Niemcewicza (przerwa technologiczna w lipcu).


Wydarzenia:

    - Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej (KS Perspektywa) lipiec-sierpień, Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Perspektywa”

    - „Wtorek z piosenką” - otwarta scena dla dzieci (1, 8, 15.07, godz. 13.00, MDK – DŚT)

Reklama

    - 18 lipca – Gościniec Łomżyński

    - 1. 08 - Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza

    - 9.08 – Night Power 2014 – Llgalne wyścigi ul. Spokojna

    - 29.08 - Koniec wakacji - koncert rockowy

    - Łomżyńskie Kino Festiwalowe 1,8,15,22, 29 sierpnia oraz 5 września (org. Fundacja Leonardo) Bulwary

/źr. UM w Łomży/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama