Reklama

Co z kolędą w czasie epidemii?

30/11/2020 15:10

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik KEP podkreślił, że to biskup zdecyduje o tym, w jakiej formie przeprowadzić tegoroczną "kolędę", w zależności od sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

„W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się Msze św. dla parafian w kościele” – zauważył ks. Gęsiak. „Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii”

Reklama

To samo dotyczy również dyspens udzielanych przez księży biskupów od Mszy świętej w Uroczystość Bożego Narodzenia.

„Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji” – powiedział ks. Gęsiak.

Dotychczas Kuria Diecezjalna w Łomży nie opublikowała komunikatu ws. wizyt duszpasterskich. 

Dodajmy, że podczas świąt Bożego Narodzenia będzie obowiązywać limit osób na spotkaniach. Na wigilijną kolację będzie można zaprosić jedynie 5 osób. W Wigilię nie będą za to obowiązywać niektóre ograniczenia handlowe.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości