- W tym miejscu chciałbym uspokoić wszystkie osoby pracujące w szkołach jako nauczyciele (...) jak również osoby, które pracują w innych placówkach, jednostkach miejskich - komentuje odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, odnosząc się do informacji, jakoby pracownicy łomżyńskiej budżetówki nie mogli liczyć na podwyżki.
- Nauczyciele dostaną taką podwyżkę już we wrześniu - mówi wiceprezydent, podkreślając jednocześnie, że zarządzenie prezydenta ws. prac nad przyszłorocznym budżetem już ją uwzględnia. Wspomniana podwyżka zostanie wprowadzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Prezydent uspokaja też pozostałych pracowników łomżyńskiej budżetówki.
- Pragnąłbym również uspokoić pracowników innych jednostek, że już w roku bieżącym zamierzamy przyjrzeć się wynagrodzeniu osób pracujących w naszych jednostkach i już być może w tym roku osoby pracujące otrzymają stosowne wynagrodzenie, czyli ewentualną podwyżkę - mówi wiceprezydent.
Dodatkowo, we wrześniu wyższe wynagrodzenie ma otrzymać grupa ratowników pracujących dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. - Reszta pracowników też myślę, że może liczyć na ewentualne podwyżki - komentuje Stypułkowski.
Komentarz zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego znajduje się w naszym materiale VIDEO.