Reklama

Cud w Oknie Życia: Dziewczynka z Łomży otoczona nową miłością [VIDEO]

13/02/2024 16:21

- Kiedy przybiegły (siostry) leżało tutaj po prostu dzieciątko. Dopiero później zauważyły, że jest to dziewczynka, która na rączce miała karteczkę z datą urodzenia, więc wiemy nawet, kiedy dziecko zostało urodzone (...) Siostry zawiadomiły pogotowie i dziecko trafiło na oddział neonatologiczny naszego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży - mówi nam duszpasterz rodzin diecezji łomżyńskiej ks. Jacek Kotowski .

12 grudnia 2023 roku do łomżyńskiego Okna Życia trafiła mała dziewczynka. To właśnie wtedy siostry usłyszały alarm, którego dźwięk rozszedł się po całym klasztorze. 

Dalsze działania polegały na uruchomieniu procedur, które przyczyniły się do tego, że dziewczynka znalazła nowy dom.

- Później oczywiście uruchamiane są następne instytucje, czyli i sąd rodzinny,  Centrum Pieczy Zastępczej i dziecko jest w rodzinie proadopcyjnej czy adopcyjnej. Nie wnikamy, nie poznajemy do końca historii tego dziecka dla jego dobra. Natomiast na pewno jego życie zostało zabezpieczone i znajduje się w rodzinie, która jest do tego przygotowana i na pewno z miłością na takie dzieciątko czekała - wyjaśnia ks. Jacek Kotowski.

Reklama

O dniu, w którym do Okna Życia trafiła mała dziewczynka opowiedziała siostra Janina, która codziennie rano zagląda do tego miejsca. Bezpośrednio dziewczynkę znalazła jednak inna siostra - siostra Regina.

- (Czułyśmy) wielką radość i przeżycie niesamowite. Każda z sióstr chciała to dziecko dotknąć, wziąć w ramiona, także cieszyłyśmy się bardzo. No, ale też serce mocno biło, przeżycie niesamowite - mówi przełożona klasztoru, siostra Janina. 

Więcej w materiale wideo.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości