83-letni mieszkaniec Mątwicy koło Nowogrodu zmarł po zatruciu czadem. Ciało mężczyzny znalazł jego krewny i mieszkający obok sąsiad. Stężenie tlenku węgla w domu było tak duże, że obaj zostali zabrani do szpitala z objawami zatrucia.
Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wczesnym wieczorem w jednorodzinnym domu w Mątwicy koło Nowogrodu. Czad wydobywał się prawdopodobnie z nieszczelnego piecyka gazowego.
- Ciało mieszkającego samotnie, 83-letniego mężczyzny znaleźli dwaj inni mężczyźni: jego dalszy krewny i mieszkający obok sąsiad. To oni weszli do domu, a po chwili zawiadomili służby ratunkowe- przekazuje st. bryg. Jan Chludziński, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
Stężenie tlenku węgla okazało się tak duże, że obaj mężczyźni z objawami lekkiego zatrucia zostali zabrani do szpitala.
Strażacy przewietrzyli dom i dopiero po opadnięciu groźnego dla życia stężenia czadu, pozwolili wejść do środka pozostałym służbom ratunkowym.