10.600 zł brutto- tyle będzie zarabiał co miesiąc prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. Podczas dzisiejszej sesji radni "obcięli" nowemu prezydentowi wynagrodzenie z wcześniej proponowanych 12.326złotych.
Kwotę ponad 12 tys. zł zaproponował przewodniczący Rady Miasta Maciej Borysewicz. Tyle samo zarabiał poprzedni prezydent miasta, Jerzy Brzeziński.
Przeciw zarobkom na takim poziomie zaprotestowała miejska Komisja Finansów, która zażądała obniżenia proponowanej kwoty o 1.500zł.
Ostatecznie podczas dzisiejszego głosowania, gdzie 20 radnych było "za", Rada Miasta ustaliła, że prezydent Łomży będzie zarabiał 10.600zł.