Reklama

Czwartoklasiści z Łomży z rządowymi laptopami [FOTO]

31/10/2023 11:30

Opiekunowie łomżyńskich czwartoklasistów mogą już odbierać laptopy zakupione przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Do placówek, w których organem prowadzącym jest prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, trafiło już 596 nowych laptopów.

W poszczególnych placówkach program objął następującą liczbę osób: 

SP nr 1 – 127, 

SP nr 2 – 31, 

SP nr 4 – 59,

SP nr 5 – 73, 

SP nr 7 – 46, 

SP nr 9 – 106, 

SP nr 10 – 142, 

ZSS – 12.  
 

- Żyjemy w czasach, w których sprzęt komputerowy jest nieodzownym narzędziem zdobywania wiedzy. Jego zakup jest niemałym wydatkiem, a dzięki rządowemu wsparciu każdy z uczniów będzie miał do niego dostęp, co z pewnością wyrównuje szanse edukacyjne każdego z nich – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Dzieci z nowych laptopów będą mogły korzystać zarówno w szkole, jak i w domu. Rządowy sprzęt stanowić będzie własność rodziców i nie będzie mógł być przedmiotem jakichkolwiek czynności rozporządzających w okresie 5 lat od dnia przyjęcia go na własność. 

Reklama

 

źródło: Urząd Miejski w Łomży/ oprac. mylomza.pl
fot: SP 2

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości