Opiekunowie łomżyńskich czwartoklasistów mogą już odbierać laptopy zakupione przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Do placówek, w których organem prowadzącym jest prezydent Łomży - Mariusz Chrzanowski, trafiło już 596 nowych laptopów.
W poszczególnych placówkach program objął następującą liczbę osób:
SP nr 1 – 127,
SP nr 2 – 31,
SP nr 4 – 59,
SP nr 5 – 73,
SP nr 7 – 46,
SP nr 9 – 106,
SP nr 10 – 142,
ZSS – 12.
- Żyjemy w czasach, w których sprzęt komputerowy jest nieodzownym narzędziem zdobywania wiedzy. Jego zakup jest niemałym wydatkiem, a dzięki rządowemu wsparciu każdy z uczniów będzie miał do niego dostęp, co z pewnością wyrównuje szanse edukacyjne każdego z nich – mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.
Dzieci z nowych laptopów będą mogły korzystać zarówno w szkole, jak i w domu. Rządowy sprzęt stanowić będzie własność rodziców i nie będzie mógł być przedmiotem jakichkolwiek czynności rozporządzających w okresie 5 lat od dnia przyjęcia go na własność.
źródło: Urząd Miejski w Łomży/ oprac. mylomza.pl
fot: SP 2