Reklama

Czy to autyzm? Darmowe szkolenie dla rodziców i terapeutów.

09/04/2014 06:58

Najważniejsze jest wczesne rozpoznanie choroby- bo wtedy szanse na zminimalizowanie jej skutków są największe. Ta prawda odnosi się do każdej dolegliwości, także do autyzmu, który wcześnie zdiagnozowany, pozwala rozpocząć terapię- nie mają wątpliwości specjaliści zajmujący się dziećmi dotkniętymi autyzmem. Na kolejne szkolenie dotyczące wczesnego wykrywania choroby zapraszają już w sobotę.

Konferencja "Autyzm- rozpoznanie, terapie i działania wspierające rodziny dotknięte autyzmem" skierowana jest do członków rodzin dzieci autystycznych, terapeutów, pedagogów i wszystkich osób zainteresowanych tematem, także tych, które obawiają się postawienia diagnozy u swojego dziecka.

- Seminarium odbędzie się z udziałem prelegentów o uznanym w Polsce autorytecie i dorobku, w zakresie wiedzy na temat rozpoznawania i diagnozy spektrum autyzmu- mówi Monika Szymanowska, prezes łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu.

Reklama

O nowych kierunkach wsparcia osób z autyzmem i ich rodzin powie ks. dr hab. Andrzej Kiciński z KUL-u. Z wykładem dotyczącym wczesnego rozpoznania autyzmu wystąpi zaś dr Anna Rozetti, lekarz, naukowiec i praktyk.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wszyscy chętni powinni wcześniej zgłosić swój udział w wydarzeniu. Zgłoszenie w formie elektronicznej do piątku, 11.kwietnia  trzeba przesłać na adres autyzm.lomza@o2.pl.

Sama konferencja odbędzie się w sobotę, 12. kwietnia w Centrum Kultury Szkół Katolickich przy Sadowej. Początek o godz. 14.00.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości