Reklama

Darmowe drzewka od leśników. Akcja #sadziMY wzbudza w Łomży duże zainteresowanie

12/04/2024 12:09

Dzisiaj w godzinach 9:00 - 15:00 przed siedzibą nadleśnictwa przy ul. Nowogrodzkiej 60 w Łomży, każdy będzie mógł odebrać swoje własne drzewko. Wiele osób już skorzystało z tej możliwości.

Dzisiaj 12 kwietnia odbywa się szósta edycja akcji #sadziMY. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych przygotowano aż milion sadzonek. Można je odebrać, w każdym nadleśnictwie w Polsce.

Leśnicy czekają na was pod swoją siedzibą przy ul. Nowogrodzkiej 60 w Łomży i będą tam do godziny 15:00, więc jeśli masz czas i chęci możesz przyjść po swoje drzewko.

Na wszystkich zainteresowanych czekają sadzonki świerka oraz modrzewia, które będzie można posadzić we własnym gruncie. Są one rozdawane nieodpłatnie.

Reklama

Przy siedzibie nadleśnictwa można dziś było od samego rana zaobserwować spory ruch, co świadczy o dużym zainteresowaniu akcją.

Dlaczego warto uczestniczyć w akcji?

Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości