Do poważnego wypadku osobówki z łosiem doszło dzisiejszego wieczoru w Dębnikach na drodze wojewódzkiej 645. Kierowca opla nie miał szans na wyhamowanie. Łoś zginął na miejscu, a dwie osoby trafiły do szpitala w Łomży i Ostrołęce.
Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 22 na drodze wojewódzkiej między Nowogrodem a Dębnikami.
Dorodne zwierzę wybiegło na drogę a kierowca opla jadący od strony Łomży nie miał szans na wyhamowanie. Łoś zginął na miejscu, a dwie osoby trafiły do szpitala w Łomży i Ostrołęce. Droga jest częściowo zablokowana.
Policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami na drodze i zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja posiada ikonę "zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych", dzięki której kierowca może oznaczyć miejsce zagrożone, aby przekazać tego typu informację pozostałym użytkownikom drogi korzystającym z aplikacji. Może też sprawdzić trasę, którą zamierza pokonać i zapoznać się z zagrożeniami zgłaszanymi przez innych kierowców.