Reklama

Wulgarny akt wandalizmu na plaży miejskiej w Łomży zniszczył wiatę [FOTO]

20/04/2024 16:19

Domorosłych artystów w Łomży nie brakuje. Zamiast malować w miejscach to tego przeznaczonych, zniszczyli wulgarnymi napisami i rysunkami wiatę na plaży miejskiej.

Drewniana wiata na plaży to pomysł łomżyńskiego klubu morsów. Powstała z pieniędzy budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Chętnie przesiadują w niej dorośli i młodzież. 

Wiata jest ogólnodostępna. Korzystały z niej jeszcze niedawno łomżyńskie morsy przed wejściem do zimnej Narwi.

- Niestety wiata została zdewastowana poprzez wykonanie farbami w spraju wulgarnych napisów i rysunków – mówi Karol Sztejno, lider łomżyńskich morsów. - Teraz wiata wygląda okropnie. Odstrasza i zniechęca ludzi, a szczególnie rodziców z dziećmi do odwiedzania tego miejsca. Jedynie młodzież dalej gromadzi się w niej wieczorami. 

Reklama

- Ta wiata to swoista wizytówka naszego miasta, zatrzymują się tu przejezdni z Polski i zagranicy. Należy to miejsce uporządkować – mówi Karol Sztejno.

Zdaniem łomżyńskiego morsa napisy należy zedrzeć, a następnie drewno pomalować odpowiednimi preparatami.

 - W ten sposób zabezpieczymy się na przyszłość przed innymi „artystami” - dodaje.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/04/2024 16:28
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości