W ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie udrożnienia rzeki Narew. Działanie to dałoby możliwość turystom przepłynięcia aż po samą Wiznę.
Naczelnik Centrum Obsługi Inwestora Jerzy Lipiński zaczął dyskusję od możliwości sfinansowania i wykonania prac wodnych w celu ułatwienia żeglugi po Łomżyńskim Obszarze Funkcjonalnym na odcinku Nowogród-Wizna. Zaznaczył, że rafy kamienne w Nowogrodzie i Czarnocinie utrudniają przepływ tym szlakiem.
Kolejnym tematem było umożliwienie ruchu jachtów motorowych po Biebrzy (Biebrzański Park Narodowy) od ujścia do Narwi i do Kanału Augustowskiego dla połączenia turystycznego Augustów – Warszawa przez Łomżę. Kierownik Zlewni w Dębem Zenon Chęć zaznaczył, iż stany wody w rzece wykazują tendencję spadkową. Fakt ten wpływa niekorzystnie na wszelkie możliwości żeglugi i odsłanianie naturalnych przeszkód w nurcie rzeki. Ponadto poinformował, że wśród przewidzianych prac hydrotechnicznych na kolejne lata planowane jest uzależnione od środków finansowych udrożnienie raf kamiennych.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Wodniaków Śródlądowych Port ściągnął wszystkich na ziemię, tłumacząc iż żegluga w tym stanie drogi wodnej jest niemożliwa nawet jachtami o tak małym zanurzeniu jakimi dysponują. Według nich należy przekopać wąskie koryto o zwiększonej głębokości lub budowę ostróg rzecznych.
Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek zapewniał, że w tej sytuacji istnieje możliwość pozyskania dofinansowania.
Jerzy Lipiński zaznaczył, że Łomża, Nowogród, gmina Łomża i Piątnica podpisały już porozumienie w ramach powołania Łomżyńskiego Obszaru Funkcjonalnego, które może służyć za podstawę przyszłych działań. W ramach tego konsensusu powstały już wstępne projekty polegające na udrożnieniu drogi wodnej.
Głos w sprawie ograniczeniach udostępnienia ruchu wodnego w Biebrzańskim Parku Narodowym zajęła z-ca dyrektora Parku Małgorzata Górska. Powiedziała, iż ruch po Biebrzy jest możliwy dopiero po zakończeniu okresu lęgowego i z wyłączeniem odcinka długości 40 km w basenie dolnym, wyłączonym także z wędkowania. Dyrektor Górska zaproponowała więc, by zachować wcześniejszą propozycję przewozu jachtów drogą lądową w granicach Parku.
W zebraniu wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia Wodniaków Śródlądowych PORT, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Nadzoru Wodnego Ostrołęka, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Portu Łomża, Starostwa Powiatowego oraz włodarze Nowogrodu, Piątnicy i gminy Łomża. Władze Łomży reprezentowała na spotkaniu Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Mirosława Kluczek.
Po spotkaniu goście udali się w rejs po Narwii, jak narazie obecnym szlakiem.