W miniony weekend na obiektach zarządzanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ponownie odbyły się imprezy w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W czwartek i piątek odbyły się one na Stadionie Miejskim i w Miasteczku Ruchu Drogowego, natomiast na sobotę i niedzielę w Porcie Łomża i Pływalni Miejskiej Nr 2.
W minioną niedzielę na Pływalni Miejskiej Nr 2 zorganizowany został wodny festyn, na który składały się zawody w siatkówkę wodną oraz koszykówkę, pokaz aqua fitness i nurkowanie z Łomżyńskim Klubem Płetwonurków „Podwodny Jeleń".
Do zawodów w siatkówkę wodną przystąpiły cztery drużyny z Nowogrodu, Wygody, Piątnicy i Podgórza. Turniej rozegrany był systemem „każdy z każdym". Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było rozegrać aż 12, dwusetowych meczów. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Piątnicy, która wyprzedziła zespół z Nowogrodu i Wygody. Czwarte miejsce zajął zespół z Podgórza.
W turnieju koszykówki wodnej wystąpiły dwie drużyny. Reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 10 i Szkoły Podstawowej Nr 2. Rozegrany został dwumecz, 2 x 5 min. Lepsi w nim okazali się zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 10.
W czasie, w którym toczyły się zmagania w zawodach gier wodnych, w basenie sportowym, każdy uczestnik imprezy mógł w asyście płetwonurków zejść pod wodę w pełnym ekwipunku płetwonurkowym. Nurkowanie cieszyło się tak dużą popularnością, iż prowadzącym zabrakło tlenu w butlach!
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji po raz drugi włączył się w akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich i z pewnością można oczekiwać kolejnych imprez w ramach tej ogólnopolskiej akcji.