Reklama

Dni Otwarte w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Łomży [VIDEO i FOTO]

24/10/2023 10:54

Łomżyńscy uczniowie wzięli aktywny udział w Dniach Otwartych organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży. Program tego wyjątkowego wydarzenia zakładał głęboką eksplorację kluczowych obszarów działalności tej instytucji.

Ponad dwustu uczniów ze szkół średnich miało okazję odwiedzić siedzibę łomżyńskiego MPEC-u podczas Dni Otwartych Ciepłowni. Młodzi ludzie mieli szansę zgłębić wiedzę na temat szerokiej gamy kwestii związanych z energetyką, takich jak ciepło pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii, funkcjonowania turbin, generatorów oraz kotłów parowych.

- Celem takich spotkań jest l zapoznanie naszego społeczeństwa z tym co my tu robimy, jakie podejmujemy działania rzecz rozwoju ciepłownictwa lokalnego i tego, aby ciepło jakie my dostarczamy do naszych odbiorców na terenie całego miasta, było tym ciepłem jak najbardziej ekologicznym - zaznacza Danuta Fronczek, kierownik działu Ochrony i Środowiska w miejskim przedsiębiorstwie. 

Reklama

Młodzi ludzie odwiedzający siedzibę Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży mieli również okazję zapoznać się z procedurami i regulacjami obowiązującymi w branży energetycznej.

- Pokazujemy, w jaki sposób prowadzimy nadzór nad całością, czyli pokazujemy tematy związane z poborem wody, z kontrolą tej wody przez nasze służby laboratoryjne. Pokazujemy, w jaki sposób analizujemy produkcję dostarczania naszego paliwa - mówi kierownik Danuta Fronczek.

Szkoły, które wzięły udział w Dniach Otwartych to Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała S. Wyszyńskiego, III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży. Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości