Reklama

Dobra passa Anieli Galińskiej

22/08/2022 10:08

Aniela Galińska, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, trzykrotnie stawała na podium w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych Młodziczek w Tenisie.

W Olsztynie zajęła drugie miejsce w grze deblowej wspólnie z Gabrielą Stefaniak (KS Calisia Tenis Pro). W singlu wygrała fazę eliminacyjną i w ćwierćfinale turnieju uległa Kornelii Stępkowskiej 6/4 6/4 (UKS NET Warszawa)

W Kozerkach natomiast Aniela zajęła drugie miejsce, ogrywając kolejno 6/4 6/2 Lidię Filipowicz z Warszawy następnie 6/3 6/1 Lenę Miszczak (Pabianicki Klub Tenisowy) i 6/2 6/1 Maję Nowak z AZS Poznań.

W finale imprezy nasza tenisistka przegrała mecz 6/2 6/4 z Marią Małecką (KT Hutnik Warszawa).

Reklama

Kolejny bardzo udany start Aniela zanotowała w Pabianicach. Po wygraniu trzech spotkań i zwycięstwie w grupie eliminacyjnej zawodniczka UKS Return Łomża w ćwierćfinale ograła Alicję Warzechę z Krakowa 6/2 6/2.

W półfinale turnieju natomiast nasza tenisistka 7/5 6/2 uległa Wiktorii Nowickiej z SCT Pszczyna.

- Bardzo cieszę się, że Anielka nabiera pewności siebie na korcie. Ostatnio praktycznie z każdego wyjazdu wraca z  medalem. Startuje w turniejach ogólnopolskich, gdzie poziom gry tenisistów jest relatywnie wysoki a więc mamy wszyscy powód do radości - mówi trener Tomasz Waldziński z UKS Return Łomża. 

Reklama

Tekst nadesłany

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości