Jeszcze 4. dni zostało do II etapu rywalizacji w "Zjeździe na byle czym". Pierwszy etap odbył się na łomżyńskej muszli koncertowej w minioną niedzielę i wzięło w nim udział ok. 50 osób.
- Uczestnicy startowali z własnymi śnieżnymi pojazdami, jak np. sankowy czołg, moto ślizgacz czy papierowe narty- informuje Mariusz Patalan, jeden z organizatorów imprezy.
"Zjazd na byle czym" to impreza zimowa organizowana w Łomży po raz pierwszy. To połączenie zawodów sportowych z piknikiem na świeżym powietrzu. Impreza adresowana jest do wszystkich, którym nie straszne są mrozy i śniegi. Może w niej uczestniczyć każdy.
Impreza składa się z trzech etapów kwalifikacyjnych. Zakończenie przewidziano na 9 stycznia 2011 podczas łomżyńskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
II etap rywalizacji odbędzie się zaś w najbliższą niedzielę, 12 grudnia o godz. 14:00 na muszli koncertowej przy ulicy Zjazd.