Dzisiaj około godziny 17 na drodze krajowej nr 61 w Marianowie koło Łomży doszło do spektakularnego pościgu, który zakończył się zatrzymaniem dwóch pojazdów z migrantami.
Policjanci próbowali zatrzymać samochód, jednak jego kierowca postanowił uciekać. Mundurowi, po krótkim pościgu, zatrzymali dwa samochody jadące w grupie.
Podinsp. Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przekazał, że łącznie w pojazdach podróżowało aż 20 osób. Według relacji jednego z mieszkańców pobliskiego osiedla domków jednorodzinnych, który był świadkiem pościgu, część osób mogła zbiec na pobliskie piątnickie forty.
Służby cały czas poszukują nielegalnych migrantów, którzy uciekli podczas próby zatrzymania. Na miejscu w Marianowie pracują policjanci i straż graniczna, jednak nie ma utrudnień w ruchu drogowym.