Reklama

Drogocenne pisanki VIP-ów. Wszystko dla Hospicjum. [VIDEO i FOTO]

12/04/2014 15:40

Tym razem nie liczył się talent, ale wielkie serce- bo to właśnie dzięki niemu znani i zajmujący wysokie stanowiska łomżyniacy zdecydowali się poświęcić nieco wolnej soboty na własnoręczne wykonanie pisanek wystawionych na licytacji. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Akcja charytatywna została zorganizowana w Galerii Veneda.

W malowanie pisanek i przygotowanie bibułowych palemek zaangażowało się kilkudziesięciu znanych łomżyniaków: przedstawicieli władz miasta, środowiska artystycznego, biznesowego i naukowego.

- Nawet przez chwilę nie miałam wątpliwości, że w akcję muszę się włączyć, bo cel jest wyjątkowo szczytny- mówi dr Krystyna Leszczewska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która do Venedy przyszła z dwiema wnuczkami.

Ich wspólnie wykonane pisanki zostały wylicytowane za najwyższą kwotę. Darczyńca zaproponował za nie 200 złotych. Niewiele mniej- 150 złotych- okazały się warte pisanki przygotowane przez zespół Piękni i Młodzi. Za sto złotych zostało sprzedane jajko pomalowane przez wiceprezydent Łomży Mirosławę Kluczek.

Reklama

Aukcja prowadzona przez Piotra Barbachowskiego okazała się sukcesem, a twórcy pisanek sami skutecznie podbijali cenę. W ten sposób za 90 złotych została sprzedana pisanka przygotowana przez radnego Macieja Głaza, który zaoferował, że do najwyższej zaproponowanej kwoty dopłaci drugie tyle z własnej kieszeni.

Wszystkie pieniądze, które w Venedzie wpadły do aukcyjnych skarbon, zostały przekazane Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Dokładna kwota datków powinna być znana w poniedziałek.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości