Na drodze krajowej nr 64 w miejscowości Elżbiecin kierowcy już mogą korzystać z nowo wybudowanego odcinka jezdni. Kilkusetmetrowy fragment drogi jest częścią inwestycji realizowanej w ramach Via Baltiki. Przypomnijmy, że wykonawca, firma Intercor, buduje nowy odcinek DK64, który połączy Elżbiecin z węzłem Łomża Północ. Nowy fragment drogi będzie miał prawie 7 km długości.
W ramach tej inwestycji powstają dwa ronda. Pierwsze z nich budowane jest w okolicach miejscowości Marianowo i połączy DK64 z istniejącą DK61. Drugie rondo powstaje właśnie w rejonie Elżbiecina, gdzie skrzyżuje się z obecną DK64. Dodatkowo rozważane jest również wybudowanie ronda zamiast planowanego wiaduktu na drodze wojewódzkiej 677, łączącej Piątnicę z Jeziorkiem.
Lokalni przedsiębiorcy i samorządowcy aktywnie wspierają ideę budowy tego ronda. W liście skierowanym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad apelują o realizację tego rozwiązania. Pod pismem podpisali się między innymi Stanisław Najda z firmy SONAROL, Tomasz Męczkowski z MJ Jedwabne, Michał Wilimczyk reprezentujący AXO, burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski oraz wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki.
- Wspólnie zabiegamy o to, aby inwestycja drogowa na DK64 zakończyła się budową bezpośredniego zjazdu z drogi Piątnica-Jeziorko, a mianowicie budową ronda zamiast wiaduktu na łączniku DK64 z S61. Tego typu rozwiązanie pozwoliłoby na efektywne przekierowanie ruchu pojazdów firm z rejonu Jeziorka i Jedwabnego bezpośrednio na drogę ekspresową, omijając okoliczne miejscowości - informuje łomżyńska parlamentarzystka Alicja Łepkowska-Gołaś, która też włączyła się w forsowanie tego rozwiązania.
Obwodnica Łomży, budowana w standardzie dwujezdniowej trasy ekspresowej, wraz z węzłami Nowogród oraz Łomża Północ i nowym odcinkiem DK64 i ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.