Dziś Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego wznowiło po zimowej przerwie prace na ul. Sikorskiego. Zamknięty został fragment ulicy na odcinku od ul. Woj. Polskiego do ul. Nowogrodzkiej. Kierowcy muszą uważać na nowe oznaczenia i organizację ruchu.
W związku ze wznowieniem prac, zamknięta dla ruchu została prawa jezdnia ul. Sikorskiego, prowadząca od ul. Woj. Polskiego do Nowogrodzkiej. Samochody zostały przeniesione na lewą jezdnię, której dwa pasy obsługują teraz ruch w obu kierunkach.
Od kierowców wymaga to czujności, szczególnie przy zjeździe ze skrzyżowania z ul. Woj. Polskiego.
PBK informuje, że zamknięte zostanie również skrzyżowanie ul. Szerokiej i Przyjaźni z remontowaną drogą.
Remont ul. Sikorskiego całkowicie ma zakończyć się w październiku tego roku. Za Za modernizację 850-metrowego fragmentu ulicy, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Nowogrodzką oraz ustawieniem sygnalizacji świetlnej przy wyjeździe z komendy straży pożarnej, PBK otrzyma ok. 6,6 mln złotych.