Dziś pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego po zimowej przerwie wrócili na Szosę do Mężenina. Ich praca nie powinna jednak znacząco utrudnić kierowcom przejazdu ulicą. Drogowcom zostały do wykonania drobne prace modernizacyjne.
Remont Szosy do Mężenina rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Od początku przebiegał bardzo sprawnie, do zimowej przerwy drogowcom udało się wylać cała nawierzchnię asfaltową, wykonać wjazdy na posesje i zamontować słupy oświetleniowe.
- Do wykonania pozostał fragment ścieżki rowerowej od skrzyżowania ul. Wiosennej do granicy administracyjnej miasta oraz oznakowanie poziome i pionowe. Po zimie trzeba będzie jeszcze ukształtować teren i wykonać trawniki- wylicza Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.
PBK na dokończenie prac modernizacyjnych ma czas do połowy maja.
1870 metrów Szosy do Mężenina modernizowane jest w ramach projektu, na który miasto pozyskało pieniądze z Unii Europejskiej. Koszt prac wyceniony został na ok. 7,5 mln złotych.