Czy zastanawialiście się kiedyś, ile razy dziennie klikacie swoją myszką? A ile z tych kliknięć właściwie niczemu nie służy? Są bez celu? A przecież można też używać myszki tak, by wspomóc konkretną osobę bądź inicjatywę. Tak jest w przypadku internetowego głosowania na podwórko NIVEA!
Do ogólnopolskiej akcji "Podwórko NIVEA Rodzinne Miejsca Zabaw", w ramach której na terenie całego kraju wybudowanych zostanie 40 placów zabaw w miejscach, które uzyskają największą liczbę oddanych przez internautów głosów, przystąpiły trzy lokalizacje z naszego terenu. Miasto Łomża zgłosiło teren przy ulicy Browarnej, Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa przy Prusa, a Gmina Łomża teren w Starej Łomży.
Lokalizacja zgłoszona przez miasto, jak się okazało, nie cieszyła się dużym powodzeniem i można powiedzieć, że odpadła w przedbiegach. Dużo lepiej wyglądały dwie pozostałe. Stara Łomża wystartowała bardzo dobrze i szybko wysforowała się na pierwsze miejsce w województwie. Łomża - Prusa rozkręcała się wolniej, ale w trakcie zabawy mijała kolejnych rywali by w końcu znaleźć się na drugim miejscu w podlaskiem.
Kiedy 30 kwietnia zakończył się pierwszy etap głosowania i czołowa dwudziestka w kraju została już wyłoniona, a do wygrania pozostało już tylko 20 z początkowych 40 podwórek stało się jasne, że jeśli obie łomżyńskie kandydatury będą ze sobą rywalizować i nawzajem odbierać sobie głosy, to podwórko nie trafi ani do Starej Łomży, ani na ulicę Prusa.
Wówczas to "sztaby" obu kandydatur spotkały się i wypracowały porozumienie. W skrócie można je określić słowami: dziś my pomożemy wam, a nastęnym razem oczekujemy wsparcia od was. Taka, dżentelmeńska umowa, na mocy której głosy, które miałyby spływać w dalszym ciągu na podwórko przy ul. Prusa, oddane zostaną na Starą Łomżę. Czemu nie odwrotnie? Po pierwsze, w bliskiej okolicy Prusa są już nowoczesne place zabaw i na kolejny spokojnie można poczekać, a w Starej Łomży nic takiego nie istnieje. Po drugie, to Stara Łomża jest liderem w województwie, a jest tak tylko dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy wkładają wiele serca i pracy, by wciąż promować w swoim środowisku walkę o ten plac.
Oczywiście, podobnego zaangażowania nie można odmówić panu Krzysztofowi Cieślińskiemu z ŁSM, który także wciąż przypominał o głosowaniu każdego dnia, dzięki czemu Łomża - Prusa przesuwała się każdego dnia w górę rankingu, by osiągnąć 90. miejsce w kraju. I pewnie to miejsce byłoby jeszcze wyższe, ale aby osiągnąć cel, należy zmieścić się w "dwudziestce". Aby więc choć jedno podwórko NIVEA powstało w naszej okolicy, od teraz aż do końca maja wszyscy głosujemy na STARĄ ŁOMŻĘ! I jeszcze jedna, WAŻNA SPRAWA: GŁOSUJEMY CODZIENNIE!
Nie wystarczy jednak codziennie kliknąć. Oczywiście klikanie jest bardzo ważne, ale to minimum, co możecie zrobić. Namawiajcie rodzinę i znajomych, kolegów z pracy i obcych ludzi. Ogłaszamy pełną mobilizację w szkołach - klikamy na lekcjach informatyki, każda klasa z każdej szkoły! Nie może być tak, że miasto i gmina Biskupiec, które łącznie zamieszkuje niewiele ponad 29 tys. osób, wyprzedza nas o kilka długości! Przecież ich jest o połowę mniej! Klikajmy więc, by pokazać należne nam miejsce i zrobić prezent dzieciom!
Gdzie i jak głosować?
Jeśli do tej pory nie głosowaliście, musicie zarejestrować swój adres e-mail na stronie konkursu http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko?dpl=deeplink-podworko. W tym celu klikamy na przycisk ZALOGUJ SIĘ, pod którym znajdziemy formularz logowania i link do rejestracji naszego konta. Można też zalogować się jednym kliknięciem używają opcji logowania z facebook"iem. Kiedy już bedziemy zalogowani, klikamy w przycisk GŁOSUJ, który miga na samym środku ekranu, po czym wyszukujemy naszą lokalizację, wybierając województwo podlaskie i z pierwszej pozycji Stara Łomża Przy Szosie.
WAŻNE! Jeśli głos oddajemy używając naszego adresy e-mail, musimy poczekać na link aktywacyjny, który otrzymamy w mailu potwierdzającym. Musimy na niego kliknąć, aby nasz głos został oddany. Każdego dnia można oddać jeden głos z jednego adresu mailowego. Regulamin nie zabrania więc oddawania więcej głosów tego samego dnia przez jedną osobę, byle były to inne adresy e-mail. Prawdopodobnie tu właśnie tkwi tajemnica wyprzedzania dużych i średnich miast przez małe miejscowości! A więc do dzieła, nikomu chyba nie musimy pokazywać palcem, co powinien zrobić?
Wszystkie aktualne informacje o stanie akcji znajdziecie na facebook"u: https://www.facebook.com/events/1433327990300603/ Wchodźcie, dołączajcie do eventu, lajkujcie, udostępniajcie i klikajcie. Nasza lokalizacja MUSI znaleźć się wśród zwycięzców!