Dwóch 17-latków usłyszało zarzut rozboju, po tym jak zaatakowali 16-latka w trakcie przerwy między zajęciami. Powodem ataku był elektroniczny papieros.
Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Kolnie. 16-latek podczas szkolnej przerwy opuścił teren szkoły, aby zapalić elektronicznego papierosa. W momencie, w którym postanowił wrócić na zajęcia, został zaatakowany przez dwóch 17-latków - kolegów ze szkoły.
- Jeden z nich trzymał go za ręce, a drugi uderzał dłonią w twarz próbując zmusić do oddania elektronicznego papierosa. W następstwie tego 16-latek ustąpił napastnikom. Jeden z podejrzanych sam zgłosił się do kolneńskiej komendy, drugiego kryminalni zatrzymali w jego domu - informuje KPP Kolno.
Reklama
Policjantom udało się odzyskać skradziony e-papieros. Jeden z zatrzymanych wskazał miejsce ukrycia przedmiotu - w trawie, w pobliżu swojego domu.
Jak informuje kolneńska policja, 17-latkowie usłyszeli już zarzut rozboju, a także przyznali się do zarzucanego im czynu.
Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno
zdj. główne: KPP Kolno