- Oszukiwaliśmy tylko na niewielkie kwoty, byliśmy przekonani, że będziemy odpowiadać tylko za wykroczenia i nie grozi nam więzienie -tłumaczyli się policjantom zatrzymani.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Łomży namierzyli dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy oszukiwali na jednym z portali internetowych.
- Wystawiali na sprzedaż telefony, hulajnogi, rowerki dziecięce, odzież oraz inne artykuły, które nigdy nie trafiły do nabywców. Łomżyńscy mundurowi wpadli na ich trop kiedy oszukali mieszkanki Łomży. Kobiety dokonały zakupu, jednak po przelaniu należnej kwoty, towaru nie otrzymały, a kontakt ze sprzedawcami się urwał. W trakcie śledztwa ustaliliśmy, że mężczyźni są kolegami i dzielili się nie tylko doświadczeniami, ale również pieniędzmi pochodzącymi z przestępstwa -informuje Komenda Miejsca Policji w Łomży.
Reklama
Po zatrzymaniu młodzi mężczyźni tłumaczyli policjantom, że zapobiegawczo oszukiwali tylko na niewielkie kwoty, gdyż byli przekonani, że będą odpowiadać tylko za wykroczenia i nie grozi im za to więzienie. Jeden z 23-latków usłyszał 31 zarzutów oszustwa, natomiast drugi 14 zarzutów. Obu mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.