Uczniowie i uczennice z całego kraju pojawili się na Zamku Królewskim, by świętować jubileuszową 20 edycję Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych oraz 25-lecia Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczestnicy programów w formie prezentacji lub targów przedstawiali efekty swojej pracy.
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży została zaproszona na OPPM, gdyż projekt szkoły znalazł się w gronie 5–ciu wyróżnionych w ramach programu PoczytajMY . Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych rozpoczęła się uroczystym otwarciem w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, z kolei prezentacja projektów rozpoczęła się w Arkadach Kubickiego.
Projekt "Dziesiątki" reprezentowali: Wiktoria Depczyńska, Alisa Faraponova, Szymon Sobczyński i Filip Janowski, czyli uczniowie, którzy szczególnie angażowali się w działania "Poczytajmy - 20 min".
- Tegoroczna prezentacja OPPM okazała się wyjątkowa przede wszystkim dzięki młodym ludziom pełnym energii, zainteresowań i pomysłów. Zakwalifikowany z naszej szkoły projekt to dla nas uznanie i ogromne wyróżnienie. Dzięki udziałowi w projekcie członkowie grupy projektowej nauczyli się pracy w grupie, wytrwałości w dążeniu do celu, uwierzyli w swoje możliwości, nabrali pewności siebie. Przełamali swoją nieśmiałość przed prezentowaniem się przed publicznością - mówi Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska, koordynator projektu.
Stoisko odwiedziło wielu przedstawicieli różnych grup projektowych z całej Polski, którzy mogli zapoznać się z projektem i dokonaniami projektowymi ale także wziąć udział w przygotowanych konkursach i zgadywankach promujących szkołę i miasto. Dokonania SP10 docenione zostały przez eksperta CEO.
zdj. nadesłane