Reklama

"Dziewiątka" na "dziewiątkę". Chojnowski: Zabrakło centymetrów oraz szybkości

28/05/2025 20:09

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży osiągnęły niezły wynik podczas finałów Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w koszykówce 3x3 dziewcząt. 

Reprezentantki „Dziewiątki” zajęły dziewiąte miejsce w kraju, rywalizując w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ogólnopolski finał odbył się 28 maja w Nowym Sączu, gromadząc najlepsze drużyny z całej Polski. Prawo startu w turnieju dziewczęta z Łomży wywalczyły, zdobywając tytuł mistrza województwa podlaskiego.

- Serdeczne podziękowania kierujemy również do Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Łomży za sfinansowanie wyjazdu na finał w Nowym Sączu, dzięki czemu udział w zawodach stał się możliwy - mówi Daniel Chojnowski.

Reklama

Szkoleniowiec przyznaje, że zabrakło centymetrów pod koszem oraz szybkości.

- W finale zagrały zespoły, które miały warunki fizyczne i potrafiły to wykorzystać. Koszykówka 3x3 jest grą dynamiczną oraz bardzo kontaktową, w której trzeba mieć moce podkoszowe oraz dobry rzut zza luku. Jestem zadowolony z postawy dziewcząt, bo w każdym meczu walczyły i dały z siebie wszystko - dodaje.

Zespół SP 9 Łomża wystąpił w składzie: Nikola Baczewska, Julia Kołakowska, Nina Brajczewska, Kamila Kowalska. Trenerzy: Daniel Chojnowski i Włodzimierz Wójcik.

Reklama

Gratulujemy zawodniczkom oraz sztabowi trenerskiemu świetnego występu na szczeblu krajowym! To ogromny sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej oraz miasta Łomża.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości