Najpierw wyruszyła z Łomży, teraz z Drozdowa - w naszym regionie odbyła się kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa.
W sobotni (2.04) wieczór po raz pierwszy z parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Drozdowie wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Ponad sto osób pokonuje w tej chwili 19 km trasę z Drozdowa do Jedwabnego w intencji pokoju na świecie.
Drogę krzyżową poprzedziła msza św. Natomiast adoracja w Jedwabnem ma zakończyć się o godz. 2:00 w nocy.
Uczestnicy wydarzenia szli w milczeniu z krzyżami w dłoniach. Jak podkreślają organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, daje ona możliwość opuszczenia swojej strefy komfortu, doświadczania i przełamywania własnych ograniczeń. To także okazja do skupienia i spotkania z Bogiem oraz inspiracja do dokonywania zmian w życiu.
Szlak Jakubowy nawiązuje do tradycji pielgrzymowania do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Został ustanowiony przez biskupa łomżyńskiego ks. Janusza Stepnowskiego. Liczy około 20 km i łączy dwa kościoły pod wezwaniem św. Jakuba – w Drozdowie i w Jedwabnem.