Reklama

Elektrośmieci nadal trafiają na dzikie wysypiska

29/05/2015 05:54

W Polsce narasta problem związany z dzikimi wysypiskami, które zanieczyszczają duże obszary lasów i łąk. Odpady, w tym sprzęt elektryczny i elektroniczny wyrzucany jest w nieodpowiednie miejsca, co negatywnie odbija się na środowisku naturalnym.

Obowiązujące w Polsce prawo nie zapobiegło problemowi wyrzucania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w lasach i łąkach. Z roku na rok zwiększa się problem związany z dzikimi wysypiskami. Urządzenia, które trafiają w nieodpowiednie miejsca zanieczyszczają środowisko, co w konsekwencji odbija się na życiu każdego z nas.

Elektrośmieci zawierają w sobie rtęć, freon, azbest i wiele innych szkodliwych pierwiastków i związków, które po przedostaniu się do gleby lub wody mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi. Dlatego zużyty telefon komórkowy, pralka czy lodówka nie powinny trafić w przypadkowe miejsce. Każdy elektrośmieć, nawet ten najmniejszy należy oddać do odpowiedniego punktu, który zapewni jego prawidłową utylizację.

Reklama

Program „Moje miasto bez elektrośmieci" ma na celu wspieranie polskich gmin w realizacji postaw proekologicznych. Ułatwia mieszkańcom pozbycie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w łatwy i prawidłowy sposób.

Gdzie i kiedy w Łomży oddasz elektrośmieci?

ul. Józefa Piłsudskiego 18 - każda ostatnia sobota miesiąca w godz. 09.00-14.00 ul. Akademicka 22 - Pn.-Pt. godz. 7.00-15.00

W przypadku elektrośmieci dużych, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu lub skorzystać z formularza zamieszczonego na stronie http://elektrosmieci.pl/bezplatny-odbior-elektrosmieci-z-domu.

Reklama

Moje Miasto bez Elektrośmieci, to autorski program realizowany przez ElektroEko, największą w Polsce Organizację Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Celem programu jest dostarczenie samorządom realnej pomocy we wdrażaniu zapisów dotyczących zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wynikających z nowelizacji Ustawy o Utrzymaniu Porządku i Czystości w Gminach. Program ma na celu budowę efektywnego i funkcjonalnego systemu zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród mieszkańców

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości