Federacja dla Łomży jako jedyna ze wszystkich działających w Łomży organizacji pozarządowych zdecydowała się na wniesienie uwag do zaproponowanych przez ratusza zasad funkcjonowania Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Teraz dokumentem zajmą się radni. Sama Rada powołana może być już pod koniec lutego.
Członkowie Federacji dla Łomży w czasie miesięcznych konsultacji wnieśli ponad trzydzieści uwag do projektu funkcjonowania i powoływania członków Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Dotyczyły zarówno wyboru członków kolegium, sposobu pracy, jak i uprawnień członków- choćby do tego, by wszystkie dokumenty ŁRDPP były dostępne w godzinach pracy ratusza.
- Wszystkie zgłoszone wnioski zostały poddane analizie i - w większości - uwzględnione w projekcie dokumentu końcowego- informuje Wawrzyniec Kłosiński, specjalista ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi w Urzędzie Miasta w Łomży.
Teraz projekt powołania nowej Rady trafił do radnych miejskich, którzy zajmą się nim na posiedzeniach poszczególnych komisji. Niewykluczone, że na najbliższej sesji, pod koniec lutego, Rada zostanie powołana.
Łomżyńska Rada Działalności Pożytku Publicznego ma być organem konsultacyjnym i opiniodawczym prezydenta miasta. Jej członkowie mają doradzać w zakresie funkcjonowania trzeciego sektora w Łomży. Praca w niej będzie bezpłatna.