Ekipa Fight Club Łomża MMA, BJJ wybrała się do Puław na X edycję najmocniejszego turnieju amatorskiego MMA w kraju. Podopieczni Damiana Zorczykowskiego spisali się znakomicie!
W stawce pojawiło się 12-osobowa ekipa naszych. Każdy dał z siebie wszystko i zrobił, co w jego mocy. - Gratulacje dla wszystkich. Dziękujemy za godną postawę w klatce. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej - mówi szkoleniowiec.
Złoty medal w kategorii do lat 18, 66 kg wywalczył Hubert Wronka, który zdominował swoją nową kategorię, będąc najmłodszym zawodnikiem w stawce. Z najwyższego miejsca na podium wśród seniorek do 57 kg cieszyła się Weronika Pietruszka. To nowa zawodniczka w ekipie z Łomży. Jest wychowanką Łukasza Grochowskiego z klubu Dziki Wschód Biała Podlaska.
Wśród seniorów zaprezentował się Jakub Wiśniewski. W grupie do 84 kg wywalczył srebrny medal. Najniższe miejsce na podium osiągnęli: Krystian Kowalczyk (senior, 61 kg), Kinga Szyłak (seniorka, 47 kg) oraz Mateusz Górski, który rywalizował w kategorii do 120 kg. Nasz przedstawiciel otrzymał nagrodę pocieszenia, gdyż miał startować w grupie "pierwszy krok", jednak nie było dla niego rywali.
W zmaganiach w Puławach wzięło udział blisko 750 zawodników i zawodniczek nie tylko z Polski. Rywalizacja toczyła się w pięciu klatkach jednocześnie!