Ferie w mieście nie muszą być nudne - przekonują łomżyńskie instytucje kulturalne i sportowe. Na dzieci i młodzież, zaczynającą dziś dwutygodniową zimową przerwę szkolną, czeka kilkadziesiąt atrakcji sportowych, kulturalnych i artystycznych.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował m.in. "Fereie w wodzie" - codzienne, dwugodzinne zajęcia z instruktorami pływania. Bilet na cały tydzień kosztuje 15 złotych, na dwa tygodnie- 25zł.
MOSiR planuje też turnieje gier zespołowych (od 28 stycznia w hali sportowej przy SP 10) i miniturnieje siatkówki piłki halowej (w hali sportowej przy SP 9), a jeśli pogoda dopisze - także sporty zimowe na "Orliku" przy ul. Katyńskiej.
Zajęcia sportowe organizują też wszystkie kluby sportowe i szkoły.
Miejsk Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych postawił na zajęcia taneczne i szukanie nowych talentów wokalnych.
Od dziś ruszają też warsztaty dla uczniów szkół śrenich, przygotowujące do roli wolontariusza i animatora zabaw np. na koloniach. Prowadzi je Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas Diecezji Łomżyńskiej przy ul. Giełczyńskiej.
Caritas zaprasza też dzieci na zajęcia artystyczne: "Dzień Origami", "Dzień Masy Solnej" czy "Dzień Farb".
Codziennie na zorganizowane zabawy, salę gimnastyczną czy siłownię zaprasza też Centrum Katolickie, organizujące jak co roku "Ferie z Panem Bogiem".
Szczegółowy rozkład wszystkich zajęć przygotowanych dla odpoczywających uczniów można znaleźć na stronie łomżyńskiego ratusza.