Reklama

Festyn zdrowia w "Jedynce" [FOTO]

07/06/2019 15:17

Szkoła Podstawowa Nr 1 zorganizowała 7 czerwca festyn zdrowia pod hasłem "Moda na zdrowy styl życia". W planie znalazły się przedstawienia dotyczące racjonalnej dietetyki, gry, zabawy sportowe oraz quizy promujące właściwe odżywianie

Stoiska zachęcające do jedzenia warzyw i owoców oraz skosztowania zdrowych przekąsek przygotowali uczniowie poszczególnych klas. Na dziedzińcu szkoły pojawiła się młodzież i przedszkolaki z opiekunami, a SP nr 1 gościła m.in. Grupę Nadzieja i specjalistki od carvingu z WETY. Imprezę uświetniły swoim pokazem cheerleaderki, uczniowie klasy II d zachęcili do zdrowego odżywiania śpiewem, natomiast uczniowie klasy II c zachwycili zebranych pełnym wdzięku tańcem. Czwartoklasiści włączyli się w propagowanie zdrowego stylu życia, prezentując spektakl pt. „Gang Słodyczy”. Powodzeniem cieszyła się degustacja świeżo wyciśniętych soków, której towarzyszyła prelekcja nt. zdrowego odżywiania.

            Podczas  tegorocznego festynu podsumowany został program prozdrowotny ,,Trzymaj formę”, mający na celu promowanie zdrowego trybu życia i prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, doskonale wpisujący się w idee  dbałości o kondycję fizyczną  uczniów szkoły. Festyn był także okazją do podsumowania konkursu plastycznego pn. ,,Jemy zdrowo i kolorowo”, do którego  przystąpiły dzieci  w kategorii wiekowej klas I –III oraz pobliskie przedszkola. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem - wpłynęło wiele interesujących prac. Autorzy wyróżnionych  dzieł  otrzymali dyplomy wraz z nagrodami, które wręczyła  dyrektor Krystyna Kamińska. Galerię zwycięskich  prac można oglądać w holu Szkoły Podstawowej Nr 1.

Reklama

fot. SP1

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości