Reklama

Finaliści konkursu wiedzy o ciepłownictwie i zielonej energii odwiedzili łomżyńską ciepłownię [VIDEO]

04/06/2025 10:00

Wizyta studyjna miała przygotować ich do finałowej części konkursu. Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

18 uczniów z sześciu szkół podstawowych, którzy awansowali do finału konkursu organizowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, odwiedziło łomżyńską ciepłownię w ramach wizyty studyjnej. Podczas niej, pod okiem pracowników, poznawali zakład oraz instalacje i urządzenia, które zaopatrują nasze miasto w energię.

– Pokazaliśmy stronę zewnętrzną, posadowienie całej instalacji, a także stacje uzdatniania wody. Było również laboratorium, w którym kontrolujemy wodę pod względem jej przydatności. W kolejnym etapie odwiedziliśmy poziom palacza – wskazała Danuta Frączyk, kierownik działu ochrony środowiska ciepłowni miejskiej.

Zwiedzanie ciepłowni było bardzo interesującym doświadczeniem dla młodzieży.

– Dużo można się dowiedzieć. Najciekawsze było moim zdaniem to, jak wygląda 46 tysięcy ton węgla. Naprawdę jest to niewyobrażalne – powiedział Wojtek, finalista konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 7. – Poznaliśmy dużo ciekawych miejsc. Przed chwilą byliśmy w sali chemicznej – dodał Hubert ze Szkoły Podstawowej nr 9.

Wizyta młodzieży miała nie tylko pokazać im, jak wygląda ciepłownia od środka, ale również dostarczyć im wiedzy, która będzie niezbędna podczas finałowego etapu konkursu, zaplanowanego na najbliższą środę w siedzibie MPEC.

– Wielki finał to test zamknięty. Będzie trwał 40 minut i będzie zawierał 30 pytań. Następnie każdy z finalistów wylosuje jedno pytanie otwarte, na które będzie musiał udzielić odpowiedzi – powiedziała Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz z MPEC.

Wszyscy finaliści otrzymali w nagrodę smartwatche. W finale będą rywalizować m.in. o iPhone’a i MacBooka.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/06/2025 10:15
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości