Reklama

Filharmonia ma szansę na Fryderyka

28/01/2019 13:11

Album "Polish Contemporary Concertos" został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Muzyka Symfoniczna i Koncertująca. - To dla nas wielkie wyróżnienie, że mogliśmy znaleźć się w tak zacnym gronie - podkreśla Jan Miłosz Zarzycki.

Wyróżniona płyta zawiera kompozycje Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, które wykonują najwybitniejsi polscy soliści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl. Album rywalizuje z najlepszymi polskimi orkiestrami: Sinfonią Varsovią, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie.

– To dla nas wielkie wyróżnienie, że mogliśmy znaleźć się w tak zacnym gronie. Nominacja to zasługa wybitnych solistów, ale również świetnych muzyków naszej orkiestry, którzy z roku na rok grają coraz lepiej i tworzą wspaniały zespół – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej w Łomży. – Dobra atmosfera pracy przekłada się na znakomite efekty i bardzo się cieszę, że jesteśmy doceniani nie tylko w mieście i regionie, ale również w skali ogólnopolskiej - dodaje.

Reklama

Na płycie znajdują się polskie współczesne koncerty instrumentalne: „Koncert na gitarę i orkiestrę smyczkową" Marcina Błażewicza, „Trinity Concerto" na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Pawła Łukaszewskiego oraz „Concerto Lendinum" Sławomira Czarneckiego.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości