Reklama

Flagi powiewają nad całą Łomżą [VIDEO]

02/05/2014 06:16

Po raz pierwszy 2. maja w Łomży obchodzony jest tak zauważalnie. Dzięki staraniom Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej, biało- czerwone flagi zawisły na najbardziej rozpoznawalnych budynkach w mieście. Członkowie Klubu nagrali też krótki film pokazujący mieszkańców Łomży, którzy wieszają flagi w oknach domów i na balkonach.

Akcja "Jesteś Polakiem- wywieś flagę" w Łomży trwa już od kilku dni. Już pod koniec kwietnia członkowie Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej oflagowali ogrodzenia boisk sportowych, wieżę ciśnień, budynek Państwowej Szkoły Muzycznej, Szpital Wojewódzki i Halę Targową na Starym Rynku.

Do wywieszenia flag zachęcają też mieszkańców miasta. Dlatego jeszcze przed 2. maja ŁKMP nagrał film promujący akcję. Spot pokazuje łomżyniaków, którzy już zdecydowali się na ten patriotyczny gest.

Klub zorganizował też konkurs na wyłonienie najbardziej oflagowanego miejsca w Łomży. Zdjęcia można umieszczać na fanpage"u akcji na Facebook"u (https://www.facebook.com/events/766442580041579/). Zwycięzca w nagrodę otrzyma dużą flagę Polski.

Reklama

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest od 2005 roku. Termin święta nie został wybrany przypadkowo- 2. maja 1945 roku polscy żołnierze zdobywający stolicę hitlerowskich Niemiec, umieścili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa- Siegessäule oraz na Reichstagu w Berlinie. 2. maja obchodzimy też Święto Polonii i Polaków za Granicą.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości