Reklama

Forty z punktami! Wiktoria Konert zrobiła coś wielkiego!

10/05/2026 15:23

Piłkarki Fortów sięgnęły po trzy punkty w derbowym starciu z Włókniarzem Białystok. Zespół prowadzony przez trenera Robert Brzeziński wygrał na wyjeździe 1:0, a bohaterką spotkania została Wiktoria Konert, która popisała się kapitalnym trafieniem w drugiej połowie meczu.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Fortów. Nasze dłużej utrzymywały się przy piłce i starały się narzucić własny styl gry, tym bardziej że gospodynie przez całe spotkanie musiały radzić sobie w osłabieniu. Mimo przewagi i wielu prób ofensywnych, przez długi czas brakowało skutecznego wykończenia akcji.

- To był mecz środka pola, bez wielkich akcji podbramkowych. Rywalki nastawiły się na kontrę, mają szybką zawodniczkę i długo nie mogliśmy sforsować ich obrony. Dodatkowo przeciwniczki przez całe spotkanie grały bez jednej piłkarki - podsumował trener Robert Brzeziński.

Reklama

Po bezbramkowej pierwszej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Forty konsekwentnie budowały ataki, a defensywa zespołu skutecznie neutralizowała wszelkie próby kontr ze strony Włókniarza.

Decydujący moment nadszedł w drugiej części spotkania. Wiktoria Konert przeprowadziła efektowny rajd przez pół boiska, po czym oddała precyzyjny strzał z około 25 metrów. Piłka efektownie wpadła pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans bramkarce gospodarzy.

Po zdobyciu prowadzenia Forty kontrolowały przebieg wydarzeń i nie pozwoliły rywalkom na stworzenie groźnych sytuacji. Ostatecznie zespół wrócił do domu z wygraną 1:0 i kolejnym ważnym kompletem punktów.

Reklama

Włókniarz Białystok - Forty Piątnica 0:1 (0:0)
Bramka:
Konert 85'.
Forty: Baranowska - Konert, Łada, Kołota, Pomichowska, Wykowska (75' Krasowska), Grabińska, Grabowska, Zabielska, Żelechowska, Banach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości