Dwa, nowe boiska zadaszone lekką konstrukcją powstaną w Pniewie i Podgórzu w Gminie Łomża. Jeszcze tym roku skorzystają z nich dzieci i młodzież.
Boisko przy Szkole Podstawowej w Pniewie jest trawiaste i w bardzo złym stanie. Na dodatek szkoła ta nie ma własnej sali gimnastycznej. Dzieci mają problem z zajęciami wychowania fizycznego, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Aby pomóc najmłodszym mieszkańcom, Gmina Łomża złożyła stosowne dokumenty do Ministerstwa Sportu i Turystyki i zakwalifikowała się do programu budowy przyszkolnych hal sportowych o nazwie – Olimpia.
- Dzięki wsparciu rządowemu uda nam się wybudować od podstaw nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, nad którym zamontowane zostanie łukowate zadaszenie o lekkiej konstrukcji – informuje Cezary Zborowski, zastępca wójta Gminy Łomża.
Reklama
Nowe boisko w Pniewie będzie o wymiarach 20 x 28,8 metrów. Zostanie połączone łącznikiem ze szkołą. Ponadto powstaną tam: szatnie, sanitariaty, pomieszczenie gospodarcze i techniczne, pokój trenera, rozdzielnie i magazyn.
- Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentacji projektowej, uzyskiwania wszelkich wymaganych prawem opinii, warunków i zgód. Oczekujemy ogłoszenia postępowania na wybór wykonawcy budowy jeszcze w maju br. – zapewnia nas Cezary Zborowski. - Zakończenie prac planowane jest na jesień 2024 r.
Reklama
Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Gmina Łomża pozyskała około 2,1 mln złotych rządowego programu Olimpia.
Jak zapewnia nas zastępca wójta, nowe boisko będzie dostępne w godzinach popołudniowych.
- Podobne zadaszone boisko ze sztuczną nawierzchnią planowane jest również przy Szkole Podstawowej w Podgórzu. Gmina Łomża także pozyskała na nie dofinansowanie z programu Olimpia. Trwa projektowanie obiektu, uzyskiwanie wszelkich wymaganych prawem opinii, warunków i zgód. Również tę halę chcemy oddać do użytku jesienią 2024 r. – dodaje Cezary Zborowski, zastępca wójta Gminy Łomża.