Dwa filmy zobaczą łomżyńscy kinomani w ramach najbliższego weekendu z "Letnim Kinem Plenerowym". Najpierw w piątek 19 lipca o godz. 21.00 ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej "Domek Pastora" odbędzie się projekcja belgijsko-holenderskiego dramatu muzycznego "W kręgu miłości" w reż. Felixa Van Groeningena, zaś dzień później o godz. 21.00 na Starym Rynku zostanie wyświetlony "Bohemian Rhapsody" opowiadający historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen.
"W kręgu miłości" jest adaptacją sztuki teatralnej "The Broken Circle Breakdown Featuring the Cover-Ups of Alabama". Jego światowa premiera odbyła się 10 października 2012 roku, zaś w Polsce zadebiutował niespełna rok później podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Akcja filmu rozgrywa się w belgijskim Ghent i przedstawia 7 lat z życia Didiera i Elise. Ukazana jest ich historia miłości i wspólnej pasji do muzyki bluegrass. Para ma córkę, Maybelle, która w wieku sześciu lat zachorowała na raka. Jej choroba i śmierć mają tragiczne skutki dla ich związku.
Na Starym Rynku odbędzie się również projekcja obrazu nagrodzonego Oskarami w kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku oraz Złotym Globem za najlepszy dramat i najlepszego aktora w dramacie. "Bohemian Rhapsody" w reżyserii Bryana Singera opowiada historię brytyjskiego zespołu rockowego Queen. W rolę charyzmatycznego frontmana grupy – Freddiego Mercury’ego – wcielił się Rami Malek.

Źródło: UM Lomza