W poniedziałek 7 października grupa kobiet złożyła w kościele pw. św. Brunona z Kwerfurtu Akt Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Było to zwieńczenie rekolekcji odbywających się pod nazwą Oddanie 33.
Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Łomżyńskiej to organizacja religijna dedykowana wyłącznie kobietom. Ich wspólnota opiera się na modlitwie, wspólnych adoracjach Jezusa Chrystusa, spotkaniach i wielu innych ciekawych przedsięwzięciach. Grupa zawsze chętnie przyjmuje nowe kobiety i zachęca do otworzenia serca na Boga, a przez ostatni miesiąc z dużym zaangażowaniem zapraszała do udziału w rekolekcjach pn. Oddanie 33. Dobiegły one końca wczoraj.
Kolejna już edycja 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do aktu oddania się Matce Bożej rozpoczęła się 4 września. Przez ponad miesiąc grupa kobiet ofiarowując się opiece Niepokalanego Serca Maryi, nabywała pewność, że mają Matkę, która wstawia się za nimi przed Bogiem. To poczucie bliskości i wsparcia miało dodać im odwagi w codziennych zmaganiach i pomóc przezwyciężać trudności.
Rekolekcje zakończyły się w poniedziałek w Święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej i to wówczas właśnie kobiety systematycznie uczestniczące we wspólnej modlitwie złożyły w kościele pw. św. Brunona Akty Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Wydarzyło się to w obecności ks. Michała Wyszyńskiego, który jest opiekunem Duszpasterstwa Kobiet w Łomży.
Warto wspomnieć, że kult Niepokalanego Serca Maryi ma swoje korzenie w średniowieczu, choć jego rozwój i popularność wzrosły znacząco w późniejszych wiekach. Obecnie Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi to świadoma i dobrowolna decyzja polegająca, ogólnie mówiąc, na oddaniu Maryi samego siebie, rodziny oraz wszystkiego, co stanowi naszą własność.