Reklama

"Gwiazdka z nieba" z jubileuszem

17/01/2025 14:46

Wokaliści Studio eMDeK zainaugurowali nowy rok 2025 wspólnym koncertem z orkiestrą Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Koncert noworoczny „Gwiazdka z Nieba” na stałe wpisał się w muzyczny kalendarz kulturalnych wydarzeń naszego miasta. Pomysłodawczynią charytatywnego koncertu jest muzyk i dyrygent Magda Sinoff, która prowadzi Studio eMDeK i koncertuje z dziećmi oraz młodzieżą przed miejską i regionalną społecznością. 25. edycja koncertu „Gwiazdka z Nieba” została zorganizowana przez Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych oraz Filharmonię Kameralną w Łomży. Podczas artystycznego wydarzenia zbierane były fundusze na rzecz Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży.

W Sali Koncertowej FKWL wystąpili:

Reklama
  • Łucja Pych – skrzypce
  • Studio Wokalne eMDeK– śpiew
  • Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
  • Jacek Rogala – dyrygent
  • Towarzyszył im także zespół instrumentalistów:
  • Grzegorz Sekmistrz – fortepian
  • Przemysław Kamiński – gitara elektryczna
  • Rafał Wróblewski – gitara akustyczna
  • Artur Pawelczyk – gitara basowa
  • Piotr Sawicki – perkusja

Koncert zainaugurowany został jednym z najbardziej popularnych utworów muzyki poważnej i jednocześnie kwintesencją włoskiego baroku – „Zimą” z cyklu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Popis wirtuozerii dała młodziutka, zaledwie 12-letnia Łucja Pych, utalentowana skrzypaczka i pianistka, laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, która ma na swoim koncie liczne występy jako solistka i koncertmistrz orkiestry. Po muzyce poważnej przyszedł czas na wykonania najpiękniejszych polskich, tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów i chórzystów ze Studia Wokalnego eMDeK. „Jezus malusieńki”, „Gdy śliczna Panna” i inne utwory stanowiły muzyczny klimat zimowo koncertu, łączącego różne nurty i style muzyczne klamrą przywiązania do muzycznych tradycji świątecznych.

Symbolicznym akcentem koncertu było zaproszenie na scenę przyjaciół i mecenasów „Gwiazdki z Nieba” do wspólnego, instrumentalnego wykonania utworu Jingle Bells na tamburynach i janczarach. Był to artystyczny ukłon i podziękowanie za pomoc w przygotowaniu 25. edycji charytatywnego koncertu „Gwiazdka z Nieba” 

Reklama

– Dziękujemy za dzisiejsze wydarzenie wszystkim naszym Przyjaciołom, Filharmonii Kameralnej w Łomży, sponsorom i osobom, które wspierały nas w całym cyklu przygotowań do koncertu, chociażby rodzicom naszych dzieci, zwłaszcza mamom, które pomagały nam przygotowywać słodkie, korzenne niespodzianki.W nawiązaniu do genezy kolędowania, które jest formą składania wizyty gospodarzom, życzymy Państwu wspaniałego Nowego Roku 2025 i najprawdziwszej Gwiazdki z Nieba! – mówiła podczas wydarzenia Magda Sinoff, pomysłodawczyni koncertu i szefowa Studia eMDeK.

Źródło: Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości