Reklama

Hala pnie się w górę. Potrzeba prawie 3 mln złotych.

19/03/2014 06:41

Prace przy budowie hali sportowej obok II Liceum Ogólnokształcącego są znacznie bardziej zaawansowane, niż zakładały to pierwotne plany powstawania inwestycji. Dla uczniów to dobra wiadomość- hala może być skończona jeszcze w tym roku, a nie w połowie przyszłego. Z przyspieszeniem wiąże się jednak kłopot- trzeba znaleźć pieniądze na pokrycie rachunków za wykonaną pracę. Kwota jest niemała- to prawie 3 mln złotych.

Przyjazna budowlańcom jesień i lekka zima sprawiły, że prace przy budowie hali sportowej obok II Liceum Ogólnokształcącego trwały w zasadzie nieprzerwanie. W tej chwili, jak szacuje Urząd Miasta, wykonana została już jedna piąta prac.

Zakończyły się już m. in. roboty ziemne i fundamentowe, powstały ściany piwnic, parteru i piętra wraz z częścią słupów, stropy nad piwnicą, parterem i piętrem, klatki schodowe i konstrukcja żelbetowa trybun. Całość została zaizolowana przed wilgocią. Ułożone zostały też rurociągi kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wykonana została część instalacji odgromowej.

Reklama

W takim tempie, cała hala ma powstać do grudnia, a nie- do maja przyszłego roku. Przyspieszenie oznacza jednak konieczność wypłacenia do końca roku kwoty, która miała być rozłożona na dwa lata. To aż 2,950 mln złotych.

Prezydent Mieczysław Czerniawski skierował do radnych wniosek o zaakceptowanie przesunięć w budżecie tak, by środki się znalazły. Problemów- jak zapewnia ratusz- nie powinno to jednak przysporzyć.

- Zwiększenie nakładów w 2014 roku na zadanie: Budowa hali sportowej przy II LO w Łomży jest możliwe dzięki wolnym środkom, które pozyskano po rozliczeniu budżetu 2013 roku- wyjaśnia Anna Sobocińska, rzecznik prezydenta miasta.

Reklama

Zgodę na przesunięcie tak wysokiej kwoty muszą jednak wydać radni. Będą o tym decydować na najbliższej sesji Rady Miasta, 26. marca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości