Władze miasta chcą wyłonić w tym roku wykonawcę budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży oraz wybrać podmiot, który opracowałby dokumentację związaną z budową nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5. Urzędnicy zapowiadają, że przetargi dotyczące dwóch łomżyńskich obiektów oświatowych mają zostać ogłoszone najpóźniej w październiku.
Jeszcze w tym roku w łomżyńskie władze chcą wyłonić wykonawcę budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży.
- Uczęszcza do niej ponad 700 uczniów mogących obecnie korzystać z niewielkiej sali gimnastycznej o wymiarach 10x18 metrów, która nie wypełnia potrzeb tej placówki – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że szkoła ma również problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości boksów szatniowych dla swoich podopiecznych.
W nowym obiekcie mają znaleźć się: sala wielofunkcyjna o wymiarach 45x26 metrów, dwie mniejsze sale taneczne, siłownia, szatnie dla całej szkoły, pomieszczenia socjalne i niezbędna infrastruktura. Obok obiektu powstaną też miejsca parkingowe.
- Prace miałby ruszyć z początkiem 2021 roku i jeżeli przebiegałyby bez problemów, to dzieci i młodzież mogłyby z niego korzystać po wakacjach 2022 roku – dodaje prezydent. W trakcie budowy zajęcia z wychowania fizycznego dalej odbywałyby się w istniejącej sali gimnastycznej, która po oddaniu nowej hali sportowej ma pełnić funkcję szkolnej auli.
Kolejną planowaną inwestycją jest budowa nowego budynku Przedszkola Publicznego nr 5. Mogłaby ona rozpocząć się za około rok, ale wcześniej trzeba opracować niezbędną dokumentację. Założenia są takie, by obok obecnie istniejącego budynku powstał nowy, dwukondygnacyjny, w którym znalazłoby się miejsce dla siedmiu oddziałów przedszkolnych i dwóch grup żłobkowych. W chwili obecnej funkcjonuje tam tylko 5 grup przedszkolnych.
– Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom w wielu aspektach. Widzę, że są potrzeby odnośnie większej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach. Dlatego realizacja tego przedsięwzięcia pozwoliłaby zwiększyć liczbę miejsc w tego typu placówkach oświatowych w naszym mieście, co z pewnością ucieszy rodziców – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.
fot.UM Lomza