Przygotowany w interaktywnej formie konkurs pn. "Łomża - 600 lat miasta" odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. W quizie trzeba było odpowiedzieć na 21 pytań dotyczących m.in. historii i wydarzeń związanych z miastem. Udział wzięło w nim osiem pięcioosobowych reprezentacji szkół średnich, wyłonionych w etapach szkolnych.
Konkurs przeprowadzony przez firmę Quizspotter odbył się we wtorek 20 września w auli I LO. Pytania wyświetlane na ekranie, dotyczyły historii Łomży, jej architektury, geografii oraz ciekawostek związanych z naszym miastem. Uczestnicy do wskazywania prawidłowych odpowiedzi używali tabletów. Oprócz dobrej odpowiedzi - liczył się także czas jej udzielenia. Za błąd - przyznawano punkty ujemne. Po każdym z pytań, na ekranie wyświetlana była klasyfikacja indywidualna i drużynowa.
Zwycięzcą konkursu zorganizowanego przez UM w Łomży i przeprowadzonego przez firmę Quizspotter został Patryk Sekściński z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Kolejne miejsce przypadło również uczniowi III LO - Cezaremu Wiśniewskiemu. Na 3. pozycji znalazł się Aleksander Szczepara z I Liceum Ogólnokształcącego.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła delegacja III LO. Tuż za nimi znaleźli się reprezentanci I i II LO.